Hızlı Randevu
Hızlı Randevu

Psikolog Randevu almak için lütfen formu doldurun.

Prof. Dr. Bilge Uzun

Prof. Dr. Bilge Uzun

Bilge Uzun, kendini toplumun farkındalığına adamış bir akademisyendir. 
Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Programlarını Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik ABD’ndan tamamlamış bir eğitimcidir. 
Doktora sırasında Humboldt Üniversitesi (Berlin)’nde misafir araştırmacı olarak görev yapmış, doktora sonrasında Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)’ndan kazandığı burs ile Roehampton Üniversitesi (Londra), Klinik Psikoloji alanında doktora sonrası araştırmalarını (Post-Doc) tamamlarken karşılaştığı fark’andalık namı diğer mindfulness felsefesi, akademik ve kişisel hayatını sarmıştır. 
Fark’anda Okullar Enstitüsü (Mindful Schools Institute) kurucusu olan Dr. Uzun’un akademik ve kişisel gelişim çalışmaları son yıllarda, Kültüre Duyarlı Mindfulness, Mindful Liderlik, İşyerinde Mindfulness, Mindful Okul ve Çocuklarla Mindfulness alanına yönelmiştir. Uluslararası düzeyde uzun soluklu eğitimlerini tamamlayarak “İleri Düzey Mindful Okul Eğitimcisi” ünvanını almıştır. Erasmus K1 Staff Mobility kapsamında Birleşik Krallık tarafından sağlanan program çerçevesinde Grief Recovery Specialist (Yas Danışmanı) ünvanı almıştır. 
“Bir ben vardı bende benden içeri” başlıklı tezi ile mindfulness uygulamalarının psikodramada kullanımına ilişkin tamamladığı tezi ile Uluslararası Grup Psikoterapileri (FEPTO) üyesi Abdül Kadir Özbek Psikodrama Enstitüsünde tamamlayarak Uluslararası Psikodramatist ünvanı almıştır.  
Mindfulness alanında yürüttüğü tez ve bilimsel araştırma bulguları ile ülkemizi uluslararası platformlara taşıyan eğitimcinin, ulusal ve alan indekslerinde taranan uluslararası dergilerde yayınlanmış çok sayıda makaleleri, ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş bildirileri bulunmaktadır. Son yıllarda çalışmalarını kitap ve kitap bölümlerine aktaran Uzun’un mindfulness uygulamalarını temel alan “En Uzun Yollar Tek Adımla Başlar” başlıklı kişisel gelişim kitabı ve “Buda’yı ararken Rumi’yi Buldum
 seyahat romanı bulunmaktadır.

Halen, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Kuzey Kıbrıs Kampüsü), Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı’nda yarı zamanlı Prof. Dr. olarak devam etmektedir.

Bize Ulaşın